Кладоискательский форум Землекоп

Новости: Получи 50 гривен на свой мобильный за отчет о находке! Жми ☛ http://zemlekop.info/forum/konkursy/vnimanie-konkurs-foto-otchet-o-nahodkah!/

Автор Тема: Клад розкуркуленого діда  (Прочитано 70 раз)

admin

  • Администратор
  • Старейшина
  • *****
  • Сообщений: 1007
  • Репутация: +500/-0
  • МД: x-terra 705
  • Стаж: 10
Клад розкуркуленого діда
« : 23 Май 2018, 12:54:18 »
Монети XVIII століття майже сто років пролежали в городі. Члени сім'ї впродовж століття передавали один одному таємницю про скарб, перебуваючи на смертному одрі.

Історія родини Шмакових з села Горностаївка Самарської області з легкістю може стати основою для сценарію фільму. Глава сімейства Степан Шмаков під час розкуркулення закопав усі цінні речі в городі свого будинку, бажаючи зберегти їх для нащадків. Клад знайшла його внучка через майже сто років.

Сімейна легенда про скарби, закопані в городі, пройшла через три покоління родини Шмакових, але на його пошуки вирішилася лише внучка розкуркуленого Степана Шмакова Надія.

- У дитинстві перед сном мені мама розповідала казки власного твору, які вигадувала на ходу, - згадує Надія Шмакова. - Серед них була і красива легенда про скарб в нашому городі, я, як і всі діти, щиро вірила, що це правда. Але перевірити це змогла, лише коли стала дорослою.

За сімейною легендою, глава сімейства Степан Шмаков під час розкуркулення, бажаючи врятувати від розорення своє майно, закопав царські монети і столове срібло в городі свого будинку.

Таємницю про те, де заховані цінності, він зберіг до кінця свого життя. Лише на останньому подиху він розповів дружині про свій секреті.

Дружина не надала значення словами чоловіка, вирішивши, що він знаходиться в бреду. З часом жінка забула про цю легенду і згадала про скарб, лише важко захворівши. Як за сценарієм мелодрами, вона, вмираючи, за прикладом свого чоловіка переказала історію своєї дочки.

- Коли я виросла, я багато разів питала маму про скарб, - згадує Надія. - Але вона переконувала мене, що це просто красива казка, кажучи мені: "Ну який скарб у нашому городі?"

Думка про скарби, які закопані під самим носом, не давала жінці спокою. Вийшовши на пенсію, Надія вирішила всерйоз зайнятися їх пошуками.

- Я звернулася до краєзнавців, попросила мені допомогти, - розповідає жінка. - Хлопці, озброївшись металошукачами, всі вихідні провели в пошуках скарбів на моєму городі і, на моє здивування, знайшли. Я була в шоці!

Фахівці, що знайшли в городі незліченні скарби, кажуть, що ніколи не стикалися з подібним випадком.

- Нам розповіли легенду, і ми загорілися ідеєю, - розповідає шукач скарбів Олександр Новіков. - Ми терпляче досліджували кожен сантиметр великого городу. Металошукач багато разів реагував на усілякий сміття і вже під кінець пошуків він дав знак про благородному металі під землею.

В результаті були знайдені два десятки монет XVIII століття, в тому числі зроблені з срібла різні предмети побуту, срібний келих. Всі цінності шукачі скарбів передали господарці будинку.

Зараз Надії Шмакової належить провести оцінку знайдених скарбів. Однак, на думку експертів, приблизна сума знахідки може становити не менше півмільйона рублів.
«Плохо живут те, которые всю жизнь лишь собираются жить.»
Публий Сир