Кладоискательский форум Землекоп

Новости: Тут Вы найдете ответы на все интересующие Вас вопросы о металлоискателях, местах где зарыты "клади" и т.д. 

Автор Тема: Законопроект щодо протидії нелегальному вилученню об’єктів арх. спадщини  (Прочитано 103 раз)

admin

  • Администратор
  • Старейшина
  • *****
  • Сообщений: 1007
  • Репутация: +500/-0
  • МД: x-terra 705
  • Стаж: 10
Проект від 20.04.2018

З А К О Н  У К Р А Ї Н И

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії нелегальному вилученню об’єктів археологічної спадщини
 ________________________________________________________

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законів України:

1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР (ВВР) 1984, додаток до № 51, ст.1122):
1) додати нову статтю 92-2 такого змісту:
«Стаття 92-2. Неповідомлення про виявлений скарб.
Неповідомлення про виявлений скарб та/або порушення строків повідомлення про виявлений скарб,-
тягне за собою накладення штрафу на фізичних осіб у розмірі від п’ятиста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб - від ста п'ятдесяти до трьохста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»;
2) у статті 221 після словосполучення «статтями 85-1, 88 - 88-2, 90, 91, 91-5, 92-1,» додати «92-2,».

2. У Цивільному кодексі України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, NN 40-44, ст.356 з наступними змінами) :
1) статтю 343 викласти у такій редакції:
«Стаття 343. Набуття права власності на скарб
1. Скарбом є закопані у землі чи приховані іншим способом гроші, валютні цінності, сукупність предметів або їх фрагментів, інші цінні речі, власник яких невідомий, не може бути встановлений, або за законом втратив на них право власності.
2. Особа, яка виявила скарб, повинна невідкладно, але не пізніше ніж через 24 години після його виявлення повідомити про нього територіальний орган  Національної  поліції за місцем знаходження скарбу або відповідний орган місцевого самоврядування, надати інформацію про такий скарб, включно з інформацією про місце, де було виявлено скарб, та обставини його виявлення, передати скарб відповідному територіальному органу Національної поліції або органу місцевого самоврядування.
3. Відповідний територіальний орган Національної поліції або орган місцевого самоврядування зобов’язані забезпечити збереження скарбу до моменту визначення його культурної цінності та повідомити про цей скарб центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини.
4. Особа, яка виявила скарб, набуває право власності на нього, за винятком скарбу, що має культурну цінність.
Якщо скарб був прихований у майні, що належить на праві власності іншій особі, особа, яка виявила його, та власник майна, у якому скарб був прихований, набувають у рівних частках право спільної часткової власності на нього.
У разі виявлення скарбу особою, яка здійснювала розкопки чи пошук цінностей з використанням детекторів металу, геосканерів та інших приладів, призначених або адаптованих для пошуку матеріальних предметів, та/або без згоди на це власника майна, в якому він був прихований, право власності на скарб набуває власник цього майна.
5. У разі виявлення скарбу, що має культурну цінність відповідно до закону, право власності на нього набуває держава.
Особа, яка виявила скарб, що має культурну цінність, має право на одержання від держави винагороди у розмірі двадцяти відсотків від його вартості на момент виявлення.
Якщо скарб, що має культурну цінність, був виявлений у майні, що належить іншій особі, ця особа, а також особа, яка виявила скарб, мають право на винагороду у розмірі десяти відсотків від вартості скарбу кожна.
6. Положення цієї статті не поширюються на осіб, які виявили скарб під час розкопок, пошуків, що проводилися відповідно до їхніх трудових або договірних обов’язків.».

3. У Законі України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2015, № 23, ст.158):
1) частину першу статті 7 доповнити новими пунктами такого змісту:
         «34) використання детекторів металу, геосканерів та інших приладів, призначених або адаптованих для пошуку матеріальних предметів;
35) діяльність з виявлення та пошуку решток людського існування або діяльності віком не менше ніж 100 років на момент виявлення, що містяться під земною поверхнею та/або під водою;
36) діяльність з виявлення та пошуку матеріальних предметів, які мають культурну та/або історичну цінність та повністю або частково вилучені з-під земної або водної поверхні внаслідок антропогенної діяльності або дій природних чинників.».


ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом нормативно-правові акти України застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
3. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
1) забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;
2) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
3) забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.
Голова Верховної Ради                               Парубій А.В.
           України
« Последнее редактирование: 27 Апрель 2018, 12:46:46 от admin »
«Плохо живут те, которые всю жизнь лишь собираются жить.»
Публий Сир